• Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Δευτέρα, 22 Νοεμβρίου 2021 16:58

Κοίταξε τον Ατρόμητο στα μάτια!

Για 50 λεπτα έπαιξε στα ίσα η Βασίλισσα τον Ατρόμητο στο Περιστέρι.

Με ψηλά το κεφάλι έφυγε η Βασίλισσα Νότου από το Περιστέρι, καθώς κατάφερε να παίξει στα ίσα την ιστορική ομάδα του Ατρομήτου, καταφέρνοντας μάλιστα να προηγηθεί στο ημίχρονο με 1-2. Στο 22' ο Ατρόμητος μετά από όμορφη ενέργεια της Κόνστα, από τα αριστερά κατάφερε να μεταβιβάσει παράλληλα στην Συρμή, με την τελευταία να σουτάρει εύστοχα από το ύψος του πέναλτι για το 1-0. Η συνέχεια ανήκε στην Βασίλισσα Νότου, καθώς κατάφερε να κλείσει τους διαδρόμους και παράλληλα προσπαθούσε να χτυπήσει στην αντεπίθεση. Στο 32' η Σαμπιωτάκη μετά από γέμισμα από το κέντρο του γηπέδου κατάφερε να κρεμάσει την τερματοφύλακα του Ατρομήτου για το 1-1, ενώ 7 λεπτά αργότερα η Ασπραδάκη μετά από ατομική ενέργεια έδωσε κάθετη πάσα στην Καστόρα, η οποία επιχείρησε εύστοχο σουτ έξω από την περιοχή για το 1-2.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι "μπλε" πίεσαν για την ανατροπή και στο 49' η Συρμή με σουτ έξω από την περιοχή κατάφερε να φέρει το παιχνίδι στα ίσα και ένα λεπτό αργότερα η Σουράδου με κοντινή προβολή έφερε ξανά μπροστά τον Ατρόμητο. Το τελικό 4-2 διαμορφώθηκε στο 65' από την Συρμή με κοντινό πλασέ. Η Βασίλισσα Νότου δεν τα παράτησε και έψαξε να μειώσει το σκορ, όμως τα σουτ της Πιτροπάκη και Μπιλάλη αποκρούστηκαν από την τερματοφύλακα του Ατρομήτου.